Projektid

Viljandi rippsild

Viljandi rippsilla on valmistanud 1879. aastal Riias firma Felser&Co. Sild asus algselt Tarvastu vallikraavil, kus see kergendas Tarvastu mõisniku von Mensenkampfide pereliikmete juurdepääsu linnuse varemetes asuvale kabelile. 1930. aastal kinkis mõisahärra Karl von Mensenkampf silla metallosad Viljandi linnale. 1931.aastal paigaldati 50-meetrine sild Viljandi lossimägedesse üle suure oru, mille sügavus on 15 meetrit. 1995.aastal Viljandi Rotary Klubi eestvedamisel ja Viljandi rekonstrueeriti rippsild põhjalikult Viljandi Metall AS teostusel ja paljude kaasatud toetajate abil.

Viljandi Vana Veetorn

Viljandi oli üks esimesi linnu Eestis, mis sai veevärgi ja kanalisatsiooni. Sellega seoses valmis 1911. a. 30 meetri kõrgune punasest tellisest ehitis, millel oli väikeste akendega kaheksakandiline puust ülaosa. Vesi pumbati linna staadioni lähedal asunud 134 m sügavusest puurkaevust reservuaari. Veepaagi maht oli 100 m3 ja aastane läbikäik 150 000 m3. Veetorn oli kasutuses uue üheksakorruselise elamu-veetorni valmimiseni 1960. aastal ja jäi pärast seda unarusse.

Viljandi Rotary Klubi, annetajate ja linnavalitsuse toel renoveeriti torn 2001. a. kevadeks. 2002. aastal sisustas Viljandi Muuseum torni kolmel korrusel püsinäituse. Lisaks torni tutvustusele ja ajaloolistele fotodele saab nautida avanevat vaadet Viljandile ja lähiümbrusele koos selgitustega fotodel ja kaardil.

Pillide kinkimine Viljandi Muusikakooli orkestrile

Viljandi Rotary klubi kinkis 2006 aastal Viljandi Muusikakooli puhkpilliorkestrile uued pillid.

Viljandi Rotary Dicolf Park

Viljandi Rotary Klubi rajas oma toetajate abiga Viljandisse 2013 aastal Viljandi Rotary Disgcolf pargi.

Viljandi Rotary Pumptrack

Viljandi linn sai Viljandi Rotary Klubi eestvedamisel ja oma toetajate abiga 2019 aastal Eesti suurima pumptracki. Pumptrack on väga populaarne noorte hulgas mistõttu hindas Viljandi linn ka seda 2019 aasta teoks ja autasustas klubi aumärgi ja rahalise preemiaga.

Viljandi Rotary Dicolf Park II

Viljandi Rotary Klubi rajas oma toetajate abiga Viljandisse 2021 aasta kevadel Viljandi Valuoja orgu Rotary Disgcolf II pargi.

Viljandi Rotary Maadlusklubi „Tulevik“ treeningsaali renoveerimine

Viljandi Rotary Klubi toetas Viljandi Maadlusklubi „Tulevik“ treeningsaali rekonstrueerimise projekti varbseina ostmiseks vajalike rahaliste vahenditega 2021 aasta novembris. Edu treeningutel!