Skip to content

Projektid

SÕUDEPAADID VILJANDI SÕUDEKLUBILE

Projektist lähemalt saab lugeda siit

 

 

 

Rotary Klubi toetas sõpruslinna klubi Ukrainas

Viljandi Rotary Klubi koos Viljandi ettevõtetega toetas Ukraina sõpruslinna “Rotary Club Ternopil City´t” summas 11613 eurot ja Eesti Rotary abiprojekti “Slava Ukraiani” 6233 euroga.

Meie toetus on just praegu oluline. See on adresseeritud täpselt saajale ning võib päästa palju elusid. Suurte rahvusvaheliste organisatsioonide abi jõuab sõjakoldesse hiljem, sest nende tegutsemine võtab rohkem aega. Praegu on aga oluline iga minut.

Viljandi klubi toetust on plaanis kasutada peamiselt siseriikliku rände toetamiseks eluks vajalike esmatarbekaupade, toidu ja ravimite näol. Iga päev suundub Ternopili linna tuhandeid sõjapõgenikke Kiievi ümbrusest ja mujalt, kus ei ole enam turvaline, ning sellega suureneb abivajajate hulk.

Viljandi Rotary klubi edasine tegevus on samuti suunatud Ukraina heaks. Kogume rahalisi toetusi ettevõtetelt ja eraisikutelt, suunamaks see Eesti Rotary abiprojektile Ukrainas. Nimetatud projekt on loodud koostöös Slava Ukraina MTÜ´ga. Saadav abi on suunatud lahingumeedikutele, rünnaku all olevate linnade haiglatele ja varjendeis viibivatele elanikele.

Eesti Rotary abiprojektiga on tänaseks kogutud ca 250 000 eurot ja kohale toimetatud 10 kiirabiautot. Toetajate abiga on plaanis veel soetada 20 kiirabiautot, 20 kaubikut ja 20 kastiautot, 5000 meditsiiniabi- ja 100 000 toidupakki.

Toetuse saate teha Viljandi Rotary Klubi kontole EE141010302007129009,
selgituseks Eesti Rotary abiprojekt

Viljandi Rotary Klubi on kantud maksusoodustuste nimekirja.

Viljandi Rotary Klubi 22.04.2022

Viljandi Rotary Maadlusklubi „Tulevik“ treeningsaali renoveerimine

Viljandi Rotary Klubi toetas Viljandi Maadlusklubi „Tulevik“ treeningsaali rekonstrueerimise projekti varbseina ostmiseks vajalike rahaliste vahenditega 2021 aasta novembris. Edu treeningutel!

Viljandi Rotary Dicolf Park II

Viljandi Rotary Klubi rajas oma toetajate abiga Viljandisse 2021 aasta kevadel Viljandi Valuoja orgu Rotary Disgcolf II pargi.

Viljandi Rotary Pumptrack

Viljandi linn sai Viljandi Rotary Klubi eestvedamisel ja oma toetajate abiga 2019 aastal Eesti suurima pumptracki. Pumptrack on väga populaarne noorte hulgas mistõttu hindas Viljandi linn ka seda 2019 aasta teoks ja autasustas klubi aumärgi ja rahalise preemiaga.

 

Viljandi Rotary Dicolf Park

Viljandi Rotary Klubi rajas oma toetajate abiga Viljandisse 2013 aastal Viljandi Rotary Disgcolf pargi.

Pillide kinkimine Viljandi Muusikakooli orkestrile

Viljandi Rotary klubi kinkis 2006 aastal Viljandi Muusikakooli puhkpilliorkestrile uued pillid.

Viljandi Vana Veetorn

Viljandi oli üks esimesi linnu Eestis, mis sai veevärgi ja kanalisatsiooni. Sellega seoses valmis 1911. a. 30 meetri kõrgune punasest tellisest ehitis, millel oli väikeste akendega kaheksakandiline puust ülaosa. Vesi pumbati linna staadioni lähedal asunud 134 m sügavusest puurkaevust reservuaari. Veepaagi maht oli 100 m3 ja aastane läbikäik 150 000 m3. Veetorn oli kasutuses uue üheksakorruselise elamu-veetorni valmimiseni 1960. aastal ja jäi pärast seda unarusse.

Viljandi Rotary Klubi, annetajate ja linnavalitsuse toel renoveeriti torn 2001. a. kevadeks. 2002. aastal sisustas Viljandi Muuseum torni kolmel korrusel püsinäituse. Lisaks torni tutvustusele ja ajaloolistele fotodele saab nautida avanevat vaadet Viljandile ja lähiümbrusele koos selgitustega fotodel ja kaardil.

Viljandi rippsild

Viljandi rippsilla on valmistanud 1879. aastal Riias firma Felser&Co. Sild asus algselt Tarvastu vallikraavil, kus see kergendas Tarvastu mõisniku von Mensenkampfide pereliikmete juurdepääsu linnuse varemetes asuvale kabelile. 1930. aastal kinkis mõisahärra Karl von Mensenkampf silla metallosad Viljandi linnale. 1931.aastal paigaldati 50-meetrine sild Viljandi lossimägedesse üle suure oru, mille sügavus on 15 meetrit. 1995.aastal Viljandi Rotary Klubi eestvedamisel ja Viljandi rekonstrueeriti rippsild põhjalikult Viljandi Metall AS teostusel ja paljude kaasatud toetajate abil.